Zdrowie i Uroda

W każdym związku może pojawić się kryzys, zwłaszcza jeśli para jest ze sobą wiele lat. Niektóre problemy można pokonać samodzielnie, ale niekiedy może być potrzebna pomoc specjalisty. Spotkania z psychoterapeutą mogą nawet ocalić związek. Sprawdź, w jakich sytuacjach warto zgłosić się na profesjonalną terapię par.

 

Zdrada

Zdrada ze strony jednego z partnerów na zawsze zmienia związek. Niekiedy nie musi jednak oznaczać rozstania. Specjaliści ze strony http://www.psychoterapia.lublin.pl/ mogą pomóc w uratowaniu relacji, choć oczywiście ważne jest przede wszystkim zaangażowanie pary. Podczas wspólnej psychoterapii celem jest zrozumienie przez partnerów powodów kryzysu, a także towarzyszących faktowi zdrady uczuć i reakcji. Można również liczyć na porady dotyczące sposobów odbudowania zaufania w związku.

 

Przemoc

Jeśli w relacji dwojga ludzi pojawia się jakakolwiek forma przemocy, to w pewnym momencie terapia dla par może być nieunikniona. Zachowania przemocowe mogą dotyczyć np. sfery fizycznej, psychicznej, ekonomicznej czy też seksualnej. Kluczem do sukcesu psychoterapii jest chęć zmiany ze strony obojga partnerów. Warto pamiętać, że przemoc i tendencja do wiązania się z przemocowcami mogą wynikać np. z nieprzepracowanych doświadczeń z dzieciństwa.

 

Konflikt

Niekiedy przyczyną poważnego kryzysu w związku może być z pozoru błahy konflikt. Nieporozumienia mogą dotyczyć wychowywania dzieci, podziału obowiązków w domu czy też różnic w preferencjach seksualnych. Specjaliści z ośrodka psychoterapii W Dialogu mogą pomóc w zrozumieniu podłoża problemów i wypracowaniu rozwiązania konfliktu.