Zdrowie i Uroda

Pomadki ochronne służą do ochrony ust i robienia dobrego wrażenia na innych. Niektóre pomadki są nawet wykonane ze składników, które pomagają utrzymać zdrowie ust. Szminki mogą być wykonane z takich składników jak wosk pszczeli, olej arganowy, masło kakaowe, masło shea i olej kokosowy. Składniki te są zazwyczaj organicznymi i naturalnymi produktami, które pomogą utrzymać zdrowe usta.

 

Zaleca się stosowanie pomadki ochronnej, gdy jesteś na słońcu lub podczas trudnych warunków pogodowych. Tego typu pomadka zapobiegnie wysychaniu ust, ponieważ zawiera filtr SPF 15, który chroni przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Pomadka jest długotrwała i nie klei się.

 

Innym powodem, dla którego powinnaś używać pomadki ochronnej jest to, że uszczelnia ona wilgoć dzięki takim składnikom jak olej jojoba, masło shea i inne oleje roślinne. Składniki te pomagają utrzymać nawilżenie ust, pozostawiając je gładkie i miękkie. Z czasem stosowanie pomadki ochronnej zmniejszy drobne linie, zmarszczki, suchość i zaczerwienienie ust. Odpowiednie nawilżenie ust zmniejszy spierzchnięcie i łuszczenie się skóry spowodowane suchym powietrzem, które powoduje podrażnienie delikatnej skóry okolic ust.