Biznes

W XX wieku technologia rozwinęła się w sposób, którego ówcześni ludzie nie mogli sobie wyobrazić, i nadal rozwija się w niespotykanym tempie. Poniżej przedstawiono kilka przykładów rozwoju technologii w ciągu ostatnich 100 lat.

 

W 1913 roku, kobieta o imieniu Emily Bissell wynalazła odkurzacz. Projekt Bissell’a wykorzystywał wentylator, komorę próżniową i silnik do tworzenia siły ssącej, która podnosiła brud i kurz z podłóg. Odkurzacz jest nadal używany w wielu gospodarstwach domowych.

 

W 1926 roku firma General Electric stworzyła swój pierwszy elektryczny toster. Urządzenie to wykorzystywało energię elektryczną do przyrumienienia chleba szybciej niż dostępne wcześniej metody. Dzisiaj większość gospodarstw domowych używa jakiejś formy tostera do gotowania chleba lub innych produktów spożywczych na co dzień.

 

W 1946 roku telewizory zaczęły być produkowane przez RCA. Te pierwsze telewizory były sprzedawane za 1000 dolarów (10 340 dolarów w 2014 roku), co było znacznie droższe niż porównywalne modele radiowe. Dziś telewizory to niedrogie produkty konsumenckie, które można kupić w każdym sklepie z elektroniką lub u sprzedawców internetowych za mniej niż 300 dolarów. Dowiedz się więcej na: smartzilla.pl.