Aktualności

Wybierając obóz żeglarski Mazury należy sprawdzić, z kim tak naprawdę mamy do czynienia. Czy organizator takiego wyjazdu posiada koncesję organizatora turystyki wydaną przez UKFiT lub zezwolenie wojewody. Dodatkowo należy sprawdzić, czy dzieci podczas wyjazdu mają zapewnioną odpowiednią polisę turystyczną – nawet, jeżeli wyjazd odbywa się w kraju. Jest to bardzo ważny temat, dlatego należy poprosić o taką polisę ubezpieczeniową do wglądu, aby być pewnym tego, co nasze dziecko będzie miało zapewnione podczas obozu.

Decydując się na obóz żeglarski Mazury na ogół będziemy mieli do wyboru dwie formy wypoczynku. Pierwsza z nich to będzie wyjazd skupiony intensywnie na opanowaniu umiejętności żeglarskich. Drugi to będzie taka zabawa, która nie tylko pozwoli na zapoznaniu się z żeglarstwem, ale także z innymi aktywnościami sportowymi – niekoniecznie związanymi z jeziorem. Ta druga forma odpoczynku na ogół oferowana jest dzieciom poniżej 14 roku życia, którzy to nie mogą jeszcze postarać się o patent żeglarski.

Obóz żeglarski Mazury powinien być taką formą wypoczynku, która zapewni zadowolenie wszystkim uczestnikom. Warto więc dopytać o wszystkie szczegóły jeszcze przed samym wyjazdem, aby w jego trakcie nie powstały żadne niejasności. W końcu chodzi tu o zapewnienie odpowiedniej formy wypoczynku młodym ludziom, którzy mają okazję do tego, aby poznać nową dyscyplinę sportową. Żeglarstwo to wspaniała sprawa. W szczególności, jeżeli poszczególne jachty można prowadzić samodzielnie. Warto więc poznać żeglarstwo pod okiem najlepszych instruktorów, których można spotkać na takim obozie żeglarskim.