Aktualności

Aktualnie programy cad 2D/3D są konstruowane w taki sposób, że z powodzeniem mogą korzystać z nich przedstawiciele wszystkich specjalizacji, w których pracuje się nad projektem. Powszechnym jednak stało się stwierdzenie, że elektrycy czy geodeci to specjaliści z tak wąskich gałęzi przemysłu, że ich narzędzia pracy muszą być specjalnie dedykowane ich zawodom. Czy rzeczywiście jest tak, że w codziennej pracy elektryka dobry program cad z dostępem do dużej gamy specjalistycznych rozszerzeń i nakładek branżowych nie znajdzie zastosowania? Przyjrzyjmy się temu, czym tak naprawdę są nakładki branżowe i jak szerokie może być ich zastosowanie.

Nakładki branżowe

Podstawowa wersja programu cad powinna być niezawodna i odpowiadać na wysokie potrzeby dynamicznie rozwijającego się rynku, ale przy tym wszystkim powinna również zapewniać swoim użytkownikom elastyczność użytkowania i dostęp do wielu rozszerzeń i ulepszeń, także tych, które wydają się być zarezerwowane tylko dla wąskich specjalizacji. Reasumując – podstawowa wersja dobrego programu powinna w sposób prosty i bezproblemowy przechodzić w wersję zaawansowaną dając użytkownikowi swobodę działania i kreacji.

Dokonując zakupu dobrego oprogramowania dla siebie i swoich pracowników warto pamiętać o tym, jak bardzo dynamicznie rozwija się i zmienia dzisiejszy świat. Dziś, inaczej niż jeszcze dekadę temu, ludzie bezustannie się kształcą i poszerzają swoje kompetencje. Jeśli wykorzystujemy pełny potencjał programu cad i tworzymy w nim w pełni profesjonalne projekty, to musimy też zadbać o to, aby przedstawiciele profesji, z którymi współpracujemy również mogli bezproblemowo odtworzyć wszystkie dane i całą dokumentację związaną z projektem. W takim celu najlepiej jest inwestować w rozwiązania w pełni uniwersalne.

Oprogramowanie GstarCAD jest dostosowane potrzeb klientów i ma w pełni otwarte środowisko, z którego swobodnie mogą korzystać geodeci, elektrycy etc. Oczywiście rozwiązanie takie będzie idealne dla wszystkich tych którzy w przyszłości nie wykluczają przebranżowienia się, a także dla tych, którzy ściśle współpracują z wysoce wyspecjalizowanymi fachowcami na co dzień i muszą mieć narzędzia pracy, które będą jasne i czytelne dla wszystkich uczestników projektu.