Dom

Jako rodzic trójki dzieci wiem, jakim wyzwaniem może być wychowywanie dzieci w mieszkaniu. Jest tak wiele rzeczy, których trzeba być świadomym. Musisz obserwować każdy ich krok i upewnić się, że nie chodzą tam, gdzie nie powinny, albo bawią się zabawkami lub przedmiotami, które mogą je zranić. Wraz z nadchodzącymi świętami ważne jest, aby pomyśleć o środkach ostrożności dla dzieci i ich prezentów. Dla Twojej wygody przygotowałam listę kilku wskazówek, które pomogą Ci upewnić się, że Twoje mieszkanie jest bezpieczne dla dzieci.

 

  1. Zawsze nadzoruj swoje dzieci, gdy znajdują się w pobliżu mebli i innych przedmiotów, które mogą spowodować obrażenia, jeśli na nie spadną lub będą się nimi bawić. Upewnij się, że bawią się tylko odpowiednimi zabawkami, takimi jak te, które nie mają małych części, które mogłyby zostać połknięte przez ciekawskiego malucha.

 

  1. Upewnij się, że Twój dom ma detektory dymu i gaśnice ze względów bezpieczeństwa i powiedz o nich dziecku (oraz o tym, że nie należy ich dotykać).

 

  1. Kiedy nadchodzi sezon obdarowywania, zadbaj szczególnie o wszystkie pudełka, w które trzeba zapakować prezenty i upewnij się, że z papieru pakowego nie wystają ostre krawędzie ani gwoździe; trzymaj je z dala od zasięgu dzieci, na wypadek gdyby chciały wcześniej rozpakować prezenty.

Więcej na: dompodkontrola.pl.