Dom

Jeśli chcesz nadać swojemu domowi lifting, to dobrze byłoby zacząć od drzwi wewnętrznych. Dobrą rzeczą w drzwiach jest to, że nie są one stałym wyposażeniem domu. Mogą być zmienione w każdej chwili i praktycznie z każdego powodu. Oto kilka sposobów na renowację drzwi wewnętrznych:

Materiały 

Powinieneś pomyśleć o materiałach, których użyjesz do wykonania renowacji. Czy będzie to lite drewno czy puste? Czy byłoby lepiej, gdybyś poszedł na szkło lub fornir? Może miałbyś bardziej funkcjonalne drzwi, gdybyś zainstalował rozsuwane? Wszystko zależy od Twoich własnych preferencji i budżetu. Pamiętaj jednak, by sprawdzić przed renowacją czy masz wszystkie niezbędne narzędzia. Jeśli nie, udaj się udać do sklepu.

Wygląd drzwi 

Kiedy już zdecydujesz się na materiał, którego użyjesz, czas pomyśleć o stylu, który najlepiej będzie pasował do drzwi. Czy będzie to coś prostego, czy może chciałbyś dodać trochę walorów estetycznych? Jeśli tak, to jaki wzór chcesz uzyskać? Tylko pamiętaj, że będzie to miało wpływ na cenę swojej renowacji.

Dla nowych drzwi  

Jeśli nie ma drzwi wewnętrznych w domu, to może być dobry czas, aby dodać jedne. Jeśli jest to otwarty dom koncepcyjny, to zainstalowanie drzwi będzie utrzymywać pokoje oddzielone od siebie, które tym samym zachowają prywatność.