Dom

Dom przyjazny psom to szczęśliwy dom. Psy to kochające, lojalne i chętne do zabawy zwierzęta, które wnoszą radość w życie swoich właścicieli. Dom przyjazny dla psa to taki, w którym Tobie i Twojemu pupilowi łatwo jest cieszyć się swoim towarzystwem. Wszyscy chcemy, aby nasze domy były wygodnymi, bezpiecznymi i przyjaznymi miejscami dla naszych zwierząt. Jak więc sprawić, by Twój dom był bardziej przyjazny dla zwierząt? Sprawdź portal slowdom.pl i urządź dom po swojemu! 

Stwórz miejsce do zabawy dla psa

Zabawa z psem pozwala mu zachować zdrowie zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Pomaga budować masę mięśniową poprzez zachęcanie do ćwiczeń, poprawia stan układu krążenia poprzez lepsze krążenie krwi, zmniejsza poziom stresu i daje psu coś fajnego do robienia przez cały dzień! Osoby, które bawią się ze swoimi psami, zazwyczaj nawiązują z nimi bliższą więź, co sprawia, że ich właściciele są szczęśliwsi!

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Pierwszą rzeczą, o której należy pomyśleć, jest bezpieczeństwo. Upewnij się, że wszystkie przewody elektryczne są poza zasięgiem Twoich zwierząt, a wszystkie okna mają zamontowane kraty lub kratki ochronne, jeśli to konieczne.

Ułatw im poruszanie się

Jeśli Twoje zwierzę ma problemy z poruszaniem się, rozważ ułatwienie mu poruszania się po otoczeniu poprzez zastosowanie ramp i schodów z antypoślizgową powierzchnią po obu stronach. Ułatwi im to poruszanie się i zmniejszy ryzyko upadków, które mogą prowadzić do urazów i kosztownych rachunków u weterynarza!.

Ułatw im odpoczynek

Twoje zwierzę potrzebuje wygodnego miejsca, w którym będzie mogło odpocząć i zrelaksować się po długim dniu w pracy lub szkole! Na szczęście istnieje wiele opcji: legowiska dla psów przypominające kanapy, sofy, które zamieniają się w łóżka, koce z wbudowanymi poduszkami – wszystko, co odpowiada Twoim potrzebom!