Zdrowie i Uroda

Trądzik może być kłopotliwy, ale to nic takiego, aby się wstydzić. Szacuje się, że ponad 50 milionów Amerykanów ma trądzik w danym momencie, a większość z nas będzie miała jakiś rodzaj trądziku w ciągu naszego życia. Więc co możesz zrobić, aby go zwalczyć? 

Pierwszą rzeczą jest zrozumienie, że trądzik to nie tylko problem skórny: to problem hormonalny. Co to oznacza, że dbanie o skórę to tylko połowa bitwy – druga połowa to dbanie również o swoje ciało.

Dieta ma ogromny wpływ na oczyszczanie skóry, więc upewnij się, że dobrze się odżywiasz i pijesz dużo wody. Jeśli regularnie spożywasz dużo jedzenia, które ma w sobie konserwanty i dodatki, będą one zatykały Twoje pory i prowadziły do powstawania wyprysków. Zrezygnuj z sody, unikaj fast foodów i staraj się ograniczyć przetworzoną żywność w jak największym stopniu – są to wszystkie rzeczy, które przyczyniają się nie tylko do trądziku, ale także do przyrostu masy ciała, więc praca na tych zmianach pomoże Ci schudnąć, jeśli jest to coś, czego potrzebujesz również do pracy!

Znalezienie sposobów, aby zacząć ćwiczyć może być również pomocne w zmniejszaniu trądziku, ponieważ pot pomaga oczyścić się z toksyn z naszego ciała. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do uzyskania dużo ćwiczeń lub nie są dla Ciebie wygodne, zacznij od dłuższych spacerów lub krótkich ćwiczeń w domu. Więcej o pielęgnacji znajdziesz na stronie https://polishly.pl/ .