Zdrowie i Uroda

Więc jaki jest werdykt? Gorąca czy zimna woda?

 

Gorąca woda wydaje się być bardziej popularna. Jest dłużej obecna i wiele osób wierzy, że otwiera pory i oczyszcza wszystko. Zimna woda jest nowsza na scenie, ale ma również korzyści. Może pomóc utrzymać skórę gładką i miękką, a także zapobiegać starzeniu się.

 

Zimna woda jest szczególnie popularna w krajach azjatyckich – jest tam nawet stosowana w niektórych systemach kosmetycznych.

 

Istnieją plusy i minusy obu metod, ale zimna woda zyskuje ostatnio więcej uwagi, ponieważ może być tak korzystna. Niektórzy dermatolodzy stosują chłodną wodę na swoich pacjentach, aby pomóc w takich stanach jak egzema i łuszczyca, podczas gdy inni zalecają stosowanie ciepłej lub gorącej wody na twarzy, aby otworzyć pory.

 

Najlepszą rzeczą do zrobienia może być użycie obu metod w zależności od tego, co próbujesz osiągnąć. Jeśli szukasz wszechstronnego leczenia dla swojej skóry, zacznij od umycia twarzy chłodną wodą. Jeśli potrzebujesz czegoś nieco mocniejszego, gorąca lub ciepła woda może być bardziej skuteczna w prawdziwym rozbijaniu brudu, który jest uwięziony wewnątrz tych porów.

 

Więcej dowiesz się na: menties.pl