Motoryzacja

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że to stukanie w kole lub w podwoziu jest najczęściej spowodowane gwoździem w oponie, co niekoniecznie jest złą rzeczą. Jeśli usłyszysz stukanie podczas jazdy, będzie to oznaczało, że Twoja opona traci powietrze i trzeba ją natychmiast naprawić lub wymienić. Może to być bardzo niebezpieczne, więc należy zwracać uwagę na ten problem.

 

Istnieją jednak inne rzeczy, które mogą powodować ten sam dźwięk i mogą być one znacznie poważniejsze. Jeśli twój samochód zaczyna hałasować na biegu jałowym lub przy mniejszych prędkościach, istnieje możliwość, że masz złamany metal wewnątrz studni koła. Najlepszym sposobem, aby powiedzieć, czy to jest przyczyną problemu jest zrobić wizualną inspekcję swoich kół i opon. Szukaj śladów wiórów metalowych, wygiętych obręczy i luźnych śrub.

 

Jeśli znajdziesz którykolwiek z tych rzeczy, patrząc na koła, to będziesz chciał wziąć swój samochód do sklepu jak najszybciej i dostać je przejrzeć problem z łożyskiem koła. Łożysko koła jest istotną częścią systemu zawieszenia samochodu i może powodować poważne problemy, jeśli został uszkodzony w jakikolwiek sposób.