Motoryzacja

Wszyscy popełniamy błędy, a ludzie, którzy są najlepsi w tym, co robią, są również tymi, którzy popełniają najwięcej błędów. Kierowcy, w szczególności, mają wiele okazji, aby spieprzyć, i jako takie nie zawsze wykorzystują szanse, aby uczyć się z ich doświadczeń.

 

Prowadzę samochód od nieco ponad czterech lat i mogę sobie wyobrazić co najmniej cztery rzeczy, które zrobiłem źle, kiedy pierwszy raz dostałem prawo jazdy, a których nigdy bym nie zrobił teraz. To sprawia, że zastanawiam się: jakie są niektóre z bardziej powszechnych błędów popełnianych przez kierowców? Na jakie rzeczy powinni uważać?

 

Jednym z największych błędów jest zbytnie zadowolenie ze swoich umiejętności za kierownicą. Wszyscy od czasu do czasu popadamy w samozadowolenie, kiedy znajdujemy się w sytuacjach, w których już byliśmy lub z ludźmi, z którymi dobrze się czujemy. Ale jeśli nie jesteś ostrożny, łatwo jest zacząć zachowywać się tak, jakbyś nie popełniał żadnych błędów w ogóle. Oto jak niebezpieczne może być samozadowolenie. Stajesz się tak przyzwyczajony do robienia czegoś, że przestajesz szukać nowych sposobów, aby robić to lepiej – i zanim się zorientujesz, pozwalasz, aby twoje umiejętności się obniżyły i w końcu ranisz kogoś lub siebie.

 

Kolejnym dużym błędem jest pokładanie zbyt dużej wiary w technologię.