Zdrowie i Uroda

Skóra jest złożoną strukturą, która pełni wiele funkcji, z których część dopiero zaczynamy rozumieć. Z tego powodu trudno jest udzielić prostej odpowiedzi na pytanie, czy konieczne jest stosowanie kremu nawilżającego, czy też nie. Istnieje jednak kilka powodów, dla których możesz zdecydować się na dodanie go do swojego schematu pielęgnacji skóry.

 

Istnieje kilka rodzajów kremów nawilżających na rynku, w tym te, które są na bazie oleju i te, które są na bazie wody. Jeśli masz skórę tłustą lub trądzikową, być może lepiej będzie, jeśli użyjesz kremu na bazie oleju, ponieważ pomagają one wchłonąć nadmiar oleju i zapobiegają powstawaniu wyprysków poprzez zamykanie porów. Ponadto, są one bardziej ochronne, jeśli przebywasz na słońcu. Z kolei kremy na bazie wody są lepsze dla skóry suchej lub jeśli masz wrażliwość na oleje.

 

Produkty te występują również w różnych stopniach grubości i lepkości. Na przykład, niektóre rodzaje balsamów i peelingów mogą być zbyt ciężkie dla skóry niektórych osób, więc szukaj raczej czegoś lżejszego, jak “lotion” niż “krem”. W razie wątpliwości, czy Twoja skóra poradzi sobie z określonymi produktami, przetestuj je najpierw na dłoni, zanim wypróbujesz je na całej twarzy.