Dom

Wybór odpowiedniego koloru do sypialni może być trudny – to jedno miejsce w domu, w którym masz się zrelaksować, więc ważne jest, aby wybrać schemat kolorów, który pomoże Ci to osiągnąć.

Ogólnie rzecz biorąc, neutralne kolory są najbardziej relaksujące, ale skorzystajmy z tej okazji, aby odwrócić tę radę i zobaczyć, czego możemy się z niej nauczyć.

Przede wszystkim ludzie mają różne opinie na temat tego, co oznacza “neutralny”, a odpowiedź zależy od kontekstu. Niektórzy uważają, że biel lub off-white są neutralne, ponieważ są proste i niedopowiedziane (co mogłoby również opisać nudę). Dla innych szary jest neutralny, ponieważ jest mieszanką czerni i bieli (co mogłoby również opisać nijakość). Bardziej szczegółowo, szary jest często uważany za chłodny, ponieważ jest to ciemny kolor, który nie ma skojarzeń z ogniem lub ciepłem.

Kolor jest emocjonalny, dlatego wybór odpowiedniego do sypialni może być trudny. Postrzeganie koloru zależy od wielu rzeczy: osobistego doświadczenia, kultury, środowiska – nawet emocji. Na przykład, kolor żółty jest często używany do rozweselania miejsc takich jak szpitale czy klasy szkolne, ponieważ powszechnie kojarzy się z radością i słońcem. Ale żółty kojarzy się również z zazdrością i tchórzostwem – i choć te konotacje nie są prawdziwe w każdym przypadku. 

 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://singlezone.pl/ .