Dom

Jeśli chodzi o schody wewnętrzne, istnieje spora gama opcji, z których można wybierać – proste, kręcone, spiralne i inne. Decyzja o wyborze odpowiednich schodów to kwestia uwzględnienia architektury przestrzeni i jej przeznaczenia. 

Załóżmy, że budujesz nowy dom z układem jednopiętrowym i chcesz od razu zabrać się za schody. Najlepszym wyborem będą schody proste, ponieważ są one zaprojektowane z myślą o efektywności i szybkości przemieszczania się z jednego poziomu podłogi na drugi. Schody proste są również bardziej prawdopodobne, że dopasują się do stylu architektonicznego Twojego domu, ponieważ można je znaleźć zarówno w domach nowoczesnych, jak i tradycyjnych.

W przeciwieństwie do nich, jeśli projektujesz schody do starszego domu lub loftu, który ma wiele szczegółów architektonicznych, wybór zakrzywionych lub spiralnych schodów może dać im lepszą równowagę w przestrzeni. Nie są tak praktyczne jak schody proste, więc mogą nie być pierwszym wyborem dla głównego wejścia lub obszaru, gdzie ruch będzie duży, ale dla innych przestrzeni, takich jak małe nisze, schody kręcone lub spiralne mogą być w sam raz. Dodatkowo, są lepszym wyborem przy posiadaniu dzieci, które zawsze na nie wchodzą, przez co zaliczyły niejeden upadek. Zazwyczaj dzieje się to na schodach prostych.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://happywalls.pl/