Rozrywka

Nie ma wątpliwości: siatkówka jest jednym z najpopularniejszych sportów rekreacyjnych na świecie. Jest łatwa do nauczenia, zabawna i może być uprawiana przez ludzi w każdym wieku i na każdym poziomie umiejętności. Jasne, z wiekiem pojawiają się pewne ograniczenia fizyczne, ale to nie znaczy, że trzeba przestać grać w tę grę. Oto kilka korzyści z gry w siatkówkę jako rodzina.

 

Od czasu zajęć wychowania fizycznego w szkole podstawowej uczono nas, że bieganie jest najlepszym sposobem na zdobycie ćwiczeń – a powiedzmy sobie szczerze, kto tak naprawdę lubi biegać? Siatkówka oferuje alternatywną metodę ćwiczeń, która jest zarówno wyzwaniem, jak i zabawą. Gra jest aktywna i prowadzona w szybkim tempie, dzięki czemu serce zaczyna pompować, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Dodatkowo, jeśli grasz z kimś w drużynie, będziecie się nawzajem zachęcać do biegania tam i z powrotem po boisku tak szybko, jak to możliwe. Niezależnie od tego, czy grasz w turniejach, czy dla zabawy z członkami rodziny, gra sprawi, że zarówno Ty, jak i Twoje ciało będziecie zadowoleni.

 

Siatkówka to sport o niskim wpływie na organizm, który może uprawiać praktycznie każdy. Nie ma tu twardych powierzchni (nie ma tu boiska do koszykówki ani twardej podłogi w sali gimnastycznej), więc kolana zużywają się znacznie mniej.