Aktualności

Mycie dachu to nie tylko kwestia estetyki. Brud, mchy, porosty i liście gromadzą się na dachu, prowadząc do powstawania wilgoci i zwiększenia ryzyka uszkodzenia. Regularnie myty dach może przeciwstawiać się negatywnym wpływom związanym ze zmianami temperatury i wilgotności. Poniżej znajdziesz kilka powodów, dla których warto myć dach:

  • Pomaga w zachowaniu dobrego stanu dachu – Dach, który jest regularnie myty, jest mniej narażony na uszkodzenia mechaniczne, a także na działanie czynników atmosferycznych.
  • Zapobiega tworzeniu się glonów i mchu – Glony, mchy, a także porosty na dachu to nie tylko coś szpecącego, ale również niebezpieczne. Porosty i mchy, gdy są na dachu mogą przenikać do niego ciepło, co przy długotrwałym działaniu może prowadzić do powstania, a tym samym do poważnego uszkodzenia dachu.

Jak już wiemy, mycie dachu to ważny element konserwacji dachu. Jeśli nie będziemy dbali o stan naszego dachu, to jego trwałość obniży się, co może prowadzić do kosztownych napraw i wymiany całego dachu. Dlatego też, warto myć dach co najmniej raz na kilka lat.

O czym należy pamiętać podczas mycia dachu?

Podczas mycia dachu warto pamiętać, że mycie dachu nie jest zadaniem łatwym. Mamy do czynienia z wysokością, a także trudnością w dotarciu do niektórych miejsc na dachu. Oto kilka wskazówek, jak skutecznie i bezpiecznie umyć dach:

  • Zacznij od oceny stanu dachu – przed przystąpieniem do mycia dachu warto dokładnie zbadać stan dachu, aby zapobiec jego uszkodzeniu podczas mycia.
  • Nie używaj zbyt wysokiego ciśnienia podczas mycia – ciśnienie wody z piaskiem, gdy jest zbyt wysokie może uszkodzić pokrycie dachu i doprowadzić do jego zniszczenia.

Pamiętaj, że mycie dachu to zadanie, które powinno być wykonywane przez specjalistów. Nie próbuj myć dachu samodzielnie, jeśli nie masz doświadczenia i odpowiednich narzędzi. Zawsze wybieraj profesjonalną firmę, która specjalizuje się w tego typu usługach.

Jakie są metody mycia dachu?

Istnieją trzy podstawowe metody mycia dachu:

  • Mycie ciśnieniowe – używanie wody pod ciśnieniem to jedna z najpopularniejszych metod mycia dachu. Metoda ta jest skuteczna, ale wymaga uważnej pracy, aby uniknąć uszkodzenia dachu.
  • Mycie chemiczne – Ponieważ różne rodzaje dachów potrzebują różnych metod mycia, mycie chemiczne może być najlepszym rozwiązaniem, w przypadku, gdy mycie ciśnieniowe może spowodować uszkodzenie dachu.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę rodzaj dachu, zanieczyszczenia i warunki pogodowe. Każda metoda mycia dachu ma swoje zalety i wady. Dlatego też, warto skonsultować wybór metody mycia z fachowcami. mycie dachów warszawa