Aktualności

Panele fotowoltaiczne są coraz częstszym widokiem w naszym kraju. Dzieje się tak z powodu konieczności inwestowania w odnawialne źródła energii. Stało się tak również dzięki temu, że prawo w Polsce uległo zmianom. Kiedy inwestujemy we własną siłownię fotowoltaiczną, bardzo ważny jest odpowiedni dobór paneli słonecznych, jako jednego z najważniejszych elementów całego układu.

Jakich mamy producentów paneli fotowoltaicznych?

Na rynku możemy podzielić producentów paneli fotowoltaicznych na kilka kategorii, z czego możemy wyróżnić sobie trzy główne. Pierwszą kategorią są znane na rynku długo oraz docenione marki, takie jak panele fotowoltaiczne canadian solar. Drugą kategorią są panele firm mniej znanych, ale które obecnie raczej cieszą się dość dobrymi opiniami. Trzecia kategoria to panele firm całkowicie nieznanych i o niekoniecznie dobrych opiniach (najczęściej produkcja chińska i o niskiej jakości).

Czy producent paneli ma znaczenie?

Czasem można zadać sobie pytanie, czy panele fotowoltaiczne canadian solar lub innej uznanej marki, są faktycznie takie dobre, że warto do nich dopłacić. Musimy tutaj poruszyć dwie kwestie. Pierwsza to taka, że renomowane firmy, nie są takimi bez powodu. Działając długo na rynku, sprzedali wielu ludziom produkt naprawdę wysokiej jakości. Kolejny argument to taki, który mówi, że nawet jeśli początkowo panele z tych trzech kategorii mają podobne parametry, to najczęściej porównanie ich po dziesięciu latach pracy da już zupełnie inny wynik, najczęściej na rzecz paneli takich jak canadian solar.