Aktualności

Jakie czynniki są ważne przy zakupie okien? Jest to pytanie, które powinny zadać sobie wszystkie osoby chcące znaleźć dobre okna PCV Wrocław. Jednym z takich czynników jest współczynnik przenikania ciepła. Na wszystkich kartach technicznych od okien można znaleźć taki skrót U. Jest to właśnie symbol współczynnika przenikania ciepła, który powinien wynosić Umaks = 1,1 W/(m2·K). Taka wartość była dopuszczalna do końca 2020 roku. Od 1 stycznia 2021 r. wartość ta wynosi 0,9. Niby jest to mała różnica, ale w przypadku okien, jest ona bardzo mocno dostrzegalna. Co to dokładnie oznacza? Że najlepiej patrzeć na okna, które posiadają pakiet trzyszybowy. Możemy mieć wtedy pewność, że będą one w stanie lepiej utrzymać ciepło w domach, w mieszkaniach, a także w biurach.

Okna PCV Wrocław mają zapewniać nie tylko ciepło, ale także prywatność, czy też spokój. Przebywając w zaciszu domowym, chyba nikt nie chce wiedzieć, co dzieje się na ulicy. Dlatego tak ważny jest kolejny współczynnik – izolacja akustyczna. Są pewne normy, które powinny zostać zachowane, jeżeli nie chcemy, aby hałasy z ulicy dochodziły do naszego domu. Im wyższy współczynnik izolacji akustycznej (Rw), tym lepiej. Powinien on zostać utrzymany na minimalnym poziomie 30-32 dB. Przy wyjątkowo ruchliwych ulicach zalecane jest 40dB, aby móc mówić o spokoju.

Jak więc widać, kupno okien nie jest wcale takie łatwe. Pod uwagę należy wziąć również fakt położenia budynku względem stron świata, wzmocnienia antywłamaniowe, a także wiele innych rzeczy.