Aktualności

VR, czyli wirtualna rzeczywistość to trend, który zrewolucjonizował prace specjalistów z różnorodnych dziedzin. Z początku był rozumiany jako technologia zapewniająca rozrywkę, jednak po krótkim czasie zaczęto go postrzegać jako potencjał dla wielu branż. Virtual Reality w architekturze to pewnego rodzaju odświeżenie i dostarczenie nowych możliwości.

Coraz częściej słyszy się „program do renderowania”. Wielu specjalistów, ale także osób niezwiązanych z projektowaniem, zastanawia się jakie dogodności niesie ze sobą takie oprogramowanie. Przede wszystkim pozwala stworzyć fotorealistyczne wizualizacje z modeli 3D oraz umożliwia zaawansowaną edycję materiałów i animacji. „Program do renderowania” to, najprościej mówiąc, kreowanie interaktywnych przestrzeni.

Virtual Reality w architekturze a silnik renderujący AutoCAD

Projektowanie w środowisku 3D możliwe jest dzięki silnikowi, który stanowi niezbędny komponent w procesie tworzenia. „Program do renderowania” generuje realistyczny obraz, na którym znajdują się wszelkie niezbędne elementy, ale również te drugorzędne, które na pierwszy rzut oka nie są istotne, ale w połączeniu tworzą spójną oraz przekonującą wizualizację.

Silnik renderujący AutoCAD zapewnia sprawny oraz szybki proces projektowy, dzięki czemu zleceniodawca może poznać realny efekt jeszcze przed rozpoczęciem prac. Co więcej, nie tylko widzi obraz, ale może się w niego „zanurzyć” oraz pozwolić sobie na interakcję ze znajdującymi się w nim elementami. Dzięki temu weryfikacja każdego aspektu projektu nie jest skomplikowanym procesem a dającym rzetelny ogląd na pracę specjalistów.

Silnik renderujący AutoCAD umożliwia tworzenie kwalitatywnych wizualizacji, świadczących o wykonywaniu jakościowych oraz profesjonalnych usług przez firmę architektoniczną lub konkretnego specjalistę, które mogą również posłużyć jako oryginalna promocja. Stanowi to jeden z powodów, dzięki któremu Virtual Reality w architekturze jest coraz bardziej doceniany i rozwijany. https://www.eyecad.pl/