Aktualności

Tak, fotowoltaika niesie ze sobą ogrom korzyści, ale często pozostaje ona poza obrębem naszych możliwości ze względu na swoją wysoką cenę. W związku z tym, że mamy do czynienia z instalacją, która wykorzystuje niewyczerpalne zasoby energii, można liczyć na dofinansowanie z UE, a nawet ze stron lokalnych. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale można zyskać dodatkowe, całkiem spore pieniądze, dzięki czemu cena ostateczna będzie zdecydowanie niższa.

1 lipca 2021 ruszyła już trzecia edycja rządowego program „Mój Prąd”. Jakie jest główne założenie tego programu? Zwiększenie liczy paneli słonecznych w polskich domach. W poprzednich latach program cieszył się dużą popularnością, więc ma spore szanse na to, aby teraz powtórzyć swój sukces. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację tego programu przeznaczy 534 mln złotych w postaci bezzwrotnych dofinansowań. Warto więc zapoznać się z wymogami, jakie trzeba spełnić, aby móc otrzymać dodatkowe pieniądze.

Fotowoltaika https://suntrack.pl/144-victron-energy może znaleźć się w zasięgu naszej ręki, jeżeli skorzystamy z takiego programu, jak “Czyste Powietrze”. Trwa on do końca 2029 roku. Budżet, który został przeznaczony na jego realizację to jedyne 103 mld złotych. Tak jak w poprzednim przypadku, wszystkie pozyskane dofinansowania są bezzwrotne. Osoby uprawnione do pozyskania świadczenia zostali podzieleni na tych, którzy mają prawo do podstawowego poziomu finansowania i tych, którzy mogą skorzystać z podwyższonego poziomu finansowania z tego programu.