Autorzy na literę: P

Pacek Stefan

(ur. 25 listopada 1938 w Parysowie) - polski felietonista i autor aforyzmów. W 1976 r. uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych. Jego felietony były emitowane na antenie niezależnej nowozelandzkiej rozgłośni radiowej Polska Fala.

Pacino Al

(właśc. Alfredo James Pacino, ur. 25 kwietnia 1940 we Wschodnim Harlemie w Nowym Jorku), jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych aktorów współczesnych kina amerykańskiego[przez kogo?]. Urodził się w rodzinie pochodzenia włoskiego, jego dziadkowie przyjechali do Ameryki z Corleone na Sycylii.

Pacyński Tomasz

(ur. 4 lutego 1958 w Warszawie, zm. 30 maja 2005 w Broku) - polski pisarz fantastyczny, z zawodu informatyk. Współtwórca i redaktor naczelny czasopisma internetowego "Fahrenheit". Publikował na łamach "Science Fiction", "SFery" i "Fantasy" oraz w internetowych czasopismach "Fahrenheit", "Esensja", "Fantazin" i "Srebrny Glob". Autor felietonów publikowanych w "SFerze" i "Science Fiction". Jego debiutem książkowym była opublikowana w 2001 powieść Sherwood, za którą otrzymał nominację do nagrody im. Janusza A. Zajdla. Opublikował cztery powieści - trylogię fantasy Sherwood (na motywach legendy o Robin Hoodzie) oraz Wrzesień - militarną postapokaliptyczną powieść political fiction, również nominowaną do Zajdla, a także liczne opowiadania. Humorystyczne opowiadania z cyklu o Dziadku Mrozie zostały w 2005 wydane w zbiorze Linia ognia. W Internecie używał często pseudonimu Pacek.

Page Jimmy

(ur. 9 stycznia 1944) – gitarzysta rockowy, współtwórca zespołu Led Zeppelin. W plebiscycie magazynu Rolling Stone zajął 9 miejsce na liście 100 największych gitarzystów wszech czasów.

Pagnol Marcel

(ur. 28 lutego 1895 w Aubagne - zm. 18 kwietnia 1974 w Paryżu) – francuski pisarz, dramaturg i reżyser filmowy. Był pierwszym filmowcem wybranym do Akademii Francuskiej w 1946.

Paktofonika

(PFK) – polski zespół hip-hopowy z Katowic i Mikołowa, powstały w 1998 r. Oficjalnie rozwiązany pożegnalnym koncertem, wiosną 2003 roku ze względu na śmierć współzałożyciela Piotra Łuszcza.

Pakulnis Maria

(ur. 2 lipca 1956 w Giżycku) – polska aktorka filmowa i teatralna.

Palamas Kostis

(ur. 13 stycznia 1859 w Patras, zm. 27 lutego 1943 w Atenach) – grecki poeta, prozaik, dramaturg, krytyk literatury. Uważany za jednego z największych poetów Grecji nowożytnej, wywarł duży wpływ na kształtowanie się języka nowogreckiego. Znany jako autor słów Hymnu olimpijskiego (1896).

Palladas

Brak informacji o tym autorze.

Palmer Samuel

(ur. 1981) polski aktor telewizyjny i piosenkarz.

Panati

Brak informacji o tym autorze.

Panowa Wiera

Brak informacji o tym autorze.

Parandowski Jan

(ur. 11 maja 1895 we Lwowie, zm. 26 września 1978 w Warszawie) – polski pisarz, eseista i tłumacz.

Parczewska Melania

(ur. 18 grudnia 1850 w Wodzieradach w Kaliskiem, zm. 19 sierpnia 1920 w Kaliszu), polska pisarka, publicystka, tłumaczka, działaczka społeczno-polityczna i narodowa, założycielka Stowarzyszenia Narodowego Kobiet Polskich; siostra Alfonsa.

Parker Dorothy

właśc. Dorothy Rothschild (ur. 22 sierpnia 1893, zm. 7 czerwca 1967) – amerykańska poetka i pisarka.

Parkinson Northcote

(ur. 30 lipca 1909 w Durham, zm. 9 marca 1993 w Canterbury, hrabstwo Kent) – brytyjski historyk, pisarz, doradca konserwatywnych rządów Wielkiej Brytanii. Autor około sześćdziesięciu książek, z których najsłynniejsza pt. Prawo Parkinsona traktująca o rozroście biurokracji stała się bestsellerem i uczyniła autora uznanym ekspertem w sprawach administracji publicznej.

Parmenides

(ur. ok. 540 p.n.e., zm. ok. 470 p.n.e.) – grecki filozof, wedle tradycji – słuchacz Ksenofanesa, twórca szkoły elejskiej w Elei.

Parr Ellen

Brak informacji o tym autorze.

Parry Joseph

(1841–1903) walijski kompozytor i muzyk.

Parsons Tony

(ur. 6 listopada 1953 w Romford, Essex) - Brytyjski pisarz i dziennikarz. Początkowo dziennikarz muzyczny, pisał do New Musical Express. Później felietonista "The Daily Telegraph", obecnie felietonista "The Daily Mirror".

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... | 7 | Następna
Kto jeszcze chciałby się wyrwać z wyścigu szczurów?

Wymagane zalogowaniezamknij

Lub błyskawiczna rejestracja