Autorzy na literę: H

Herbaczewski Bolesław Szczęsny

(1875–1943) polski literat i działacz polityczny.

Herbert Bob

(ur. 1945) amerykański dziennikarz i publicysta.

Herbert Frank

(ur. 8 października 1920 w Tacoma, zm. 11 lutego 1986 w Madison) – jeden z ważniejszych przedstawicieli amerykańskiej literatury science fiction.

Herbert George

(1593–1633) angielski poeta.

Herbert Zbigniew

(ur. 29 października 1924 we Lwowie, zm. 28 lipca 1998 w Warszawie) – polski poeta, eseista, dramatopisarz, autor słuchowisk; kawaler Orderu Orła Białego. Z wykształcenia ekonomista, prawnik i filozof.

Hercen Aleksander

(ur. 6 kwietnia (25 marca jul.) w Moskwie) 1812, zm. 21 stycznia 1870 w Paryżu) – rosyjski pisarz, myśliciel społeczny, działacz polityczny.

Herder Johann Gottfried

(ur. 25 sierpnia 1744 w Morągu, zm. 18 grudnia 1803 w Weimarze) – niemiecki filozof, pastor i pisarz, którego poglądy wpłynęły znacząco na późniejszy rozwój idei narodu (koncepcja Volk) oraz filozofii i historii kultury. Był jednym z klasyków weimarskich.

Hereux Romain

Brak informacji o tym autorze.

Herling-Grudziński Gustaw

(ur. 20 maja 1919 r. w Kielcach, zm. 4 lipca 2000 r. w Neapolu) – pisarz, eseista, krytyk literacki, dziennikarz, żołnierz, więzień łagrów.

Hermann Oeser

Brak informacji o tym autorze.

Hermaszewski Mirosław

(ur. 15 września 1941 w Lipnikach na Wołyniu) – generał brygady Wojska Polskiego, kosmonauta – pierwszy i jedyny Polak, który odbył lot w kosmos.

Hermet Dawid J.

Brak informacji o tym autorze.

Herodot

historyk grecki ur. ok. 484 p.n.e. w Halikarnasie (w czasach rzymskich Peronium, obecnie Bodrum w Turcji), zm. ok. 426 p.n.e. prawdopodobnie w Turioj lub w Atenach, zwany "Ojcem historii". Można także nazwać go ojcem geografii. Jedynym zachowanym jego dziełem jest 9-księgowa relacja z wojen perskich, opisująca także geografię i historię Hellady, Persji i Egiptu oraz okolicznych krain, zatytułowana Dzieje (Ἱστορίαι Historiai, łac. Historiae). Jego relacje nie były zawsze dokładne, ale - w odróżnieniu od wielu innych historyków, aż po czasy dzisiejsze - zawsze opatrzone klauzulą "zgodnie z tym, czego się dowiedziałem" (Dzieje, I, 2).

Herzog Werner

właśc. Werner Stipetić (ur. 5 września 1942 w Monachium) – niemiecki reżyser filmowy, teatralny i operowy; scenarzysta, producent filmowy i aktor pochodzenia chorwackiego. Pisarz i poeta.

Hess Karl

(ur. 25 maja 1923, zm. 22 kwietnia 1994) - jeden z współtwórców anarchokapitalizmu, ateista, filozof polityki, krytyk systemu podatkowego, dziennikarz, redaktor, autor kilkunastu książek w tym Mostly on the Edge, Dear America, Community Technology i Capitalism for Kids oraz dziesiątek przemówień dla wszystkich najważniejszych Republikanów połowy XX wieku - Richarda Nixona, Dwighta Eisenhowera, Geralda Forda i Barrego Goldwatera, który określał go mianem współczesnego Szekspira.

Hesse Hermann

pseudonim: Emil Sinclair (ur. 2 lipca 1877 w Calw w Niemczech, zm. 8 sierpnia 1962 w Montagnoli w Szwajcarii) – prozaik, poeta i eseista niemiecki o poglądach pacyfistycznych. Okazjonalnie również rysownik i malarz.

Hey

Hey

Hey

– polska grupa muzyczna, powstała w 1992 w Szczecinie. Inicjatorem był gitarzysta Piotr Banach. Od początku istnienia wokalistką zespołu jest Katarzyna Nosowska. Zespół wykonuje różnorodną muzykę w granicach szeroko pojętego rocka z wpływami muzyki elektronicznej.

Heyduk Adolf

Brak informacji o tym autorze.

Hezjod

z Beocji - epik grecki. Nieznane dokładne daty życia; najczęściej, zgodnie z argumentem filologa aleksandryjskiego Arystarcha z Samotraki, umieszcza się Hezjoda około 700 r. p.n.e. Niektórzy badacze uważają go za starszego nawet od Homera. Spór na ten temat istniał już w starożytności. Jego imię tłumaczy się jako "ten, co wysyła pieśń", co może świadczyć o fakcie, iż Hezjod należał do grona aojdów. Jest pierwszym w historii literatury poetą, o którego życiu wiemy dzięki umieszczeniu poszczególnych faktów we własnych dziełach.

Hi-cy-Czuan

Brak informacji o tym autorze.

Poprzednia | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Następna
Kto jeszcze chciałby się wyrwać z wyścigu szczurów?

Wymagane zalogowaniezamknij

Lub błyskawiczna rejestracja